Karadenizin ender doğal limanlarından ve turizm kentlerinden biri Amasra’dır. Bu kentin turizm ve spor hayatına Yelken Sporunu da katmak amacı ile kurulan Amasra YELKEN Kulübü,2007 sezonu faaliyetlerini olan Yelken Kursları ve Yelken Yarışlarına devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yelken İl Temsilciliğinin 2007 faaliyet programında yer alan Valilik Kupası Yelken Yarışları 11–12 Ağustos 2007 tarihlerinde Amasra Büyük Limanda yapıldı.

Amasra Büyük Limanda yapılan Valilik Kupası yelken yarışlarına Bartın Valisi İsa KÜÇÜK, Amasra Kaymakamı Hasan ÖZTÜRK, Amasra Belediye Başkanı Ali YILDIRIM, Sahil Güvenlik Amasra Grup Komutanı Binbaşı Cengiz ÜNVER, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nejat PEHLİVAN, kulüp üyeleri, sporcu aileleri ve vatandaşlar katıldı.

12 yarışmacının Optimis sınıfı (6–15 Yaş Arası) yelkenlerle katıldığı yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Amasra Yelken Kulübünde düzenlenen törenle verildi. Birinci olan Okan Özkara’ya ödülünü Vali İsa KÜÇÜK, ikinci Naz Timur’a ödülünü Amasra Kaymakamı Hasan ÖZTÜRK, üçüncü Atakan Gayret’e ise Sahil Güvenlik Amasra Grup komutanı Binbaşı Cengiz ÜNVER takdim ederken, tüm yarışmacılara başarı belgesi de verildi.

Valilik Kupası takdim töreninde bir konuşma yapan Vali İsa KÜÇÜK : ” Sizlerin spor faaliyetlerinde Bartın Valiliği olarak her zaman destekçiniz olduğumuzu bilmenizi isterim. Sportmence mücadelenizden için de hepinize çok teşekkür ediyorum ” dedi. Vali KÜÇÜK ayrıca önümüzdeki yıl yapılacak yarışmalar için Amasra Yelken Kulübüne bir adet LASER sınıfı tekne sözü verdi.

Bu arada yarışmaları konuk olarak izleyen aslen Amasra’lı olan Antalya Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Hüseyin Ayhan SEYMEN’ de önümüzdeki yıl yapılacak olan yarışlar için iki adet tekne sözü verdi.