Emek ister bir kenti keşfetmek. Hangi ölçüde çaba gösterirseniz o oranda sunar size kendini. Ben bütün benliğim ve sevgimle Amasra’yı tanımaya çalıştım. Kare kare her köşesi ayrı bir tat verdi bana.

Trafik gürültüsü, maskeli insanlar, ödenecek faturalar, iç karartan haberler, terleme, bunalma. Bunların hepsinden uzak olmak. -Uzak ne kadar uzaktır. Yaşadığın zaman kadar.- Kötülüğe savaş açıp güzelliği sunan Amasra ve Amasra’lılar. 8 yıldır doğru adresi bulduğuma inanıyorum. Yolculuğumun sonu doğadan aldığım imkanla yaşayabilmektir. Sabah gökyüzü bütün güzelliğini ortaya koyduğu güneşin ilk ışıkları ile birlikte güne başlamak. Uzun yolculukları göze alıp yola çıkarım. Günün bütün ışıklarından faydalanarak doğanın özgürlüğü ile sanatınki birleştiğinde sonsuz güzellikler meydana geldiğine inanırım. İlhamımı Amasra’nın gizli dünyasından aldığını, bütün tazeliği ile kendi ruhumdaki coşkuyla harmanlayarak tuvale yansıtırım.

Güzin Arısoy kimdir?

Gümüşhane doğumlu. Ankara Gazi Eğitim mezunu. Değişik öğretim kurumlarında Resim ve Sanat Tarihi öğretmenliği yaptı. Lütfü Günay, Nüset İslimyeli, Asım Yücesoy, Nihat Tandoğan, Hikmet Çetinkaya atölyelerinde çalıştı. Halen kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Sanatın özgürlüğü ile doğanınki birleştiğinde sonsuz güzellikler meydana geldiğine, beyaz rengin özgürlüğü sonsuzluğa götürdüğüne inanmaktadır. 8 kişisel 12 karma sergi açtı.